Ledige stillinger



Se alle ledige stillinger

Eksklusivt nettverk for toppledere

18.04.08 - LinkedIn starter nytt nettsamfunn for toppledere.

Nytt globalt nettverk for ledere.



Av Nina Kraft

 

Ny gruppe på LinkedIn knytter sammen ledere verden over. Interessen er enorm, ifølge lederen for gruppen.

 

Før gikk du på møter. Nå melder du deg på spesialgrupper i egnede nettsamfunn. En helt ny gruppe er LinkedIns ”Linked 2 Leadership”. Målet er å utveksle erfaringer om ledelse, hvordan man kan styrke organisasjonen man jobber i, og personlig og profesjonell vekst.

 

Linked 2 Leadership har i disse dager formalisert seg og har valgt et styre på 12 personer. Styremedlemmene kommer blant annet fra medisinsk og farmasøytisk industri samt akademia, men også fra mindre selskaper innen mange bransjer. Ni av dem har doktorgrad.

 

Skaperen og daglig leder av Linked 2 Leadership, Tom Schulte, beskriver i en pressemelding gruppen som “enormt populær”.

 

-Da jeg ble klar over den voldsomme hungeren som eksisterer i det virtuelle samfunnet etter ledelsesutveksling av høy kvalitet med et rikt utvalg av mennesker som gjerne vil bidra, visste jeg at jeg måtte lage en gruppe for å tilby dem dette, sier han.

 

Hvis du er interessert i å bli medlem, kan du gå inn på http://www.linkedin.com/e/gis/77155/77B5127D79CA. Medlemskap er begrenset til kvalifiserte personer som allerede er medlemmer av nettsamfunnet LinkedIn. Dette nettsamfunnet  er et lite hakk mer eksklusiv enn Facebook. For å bli medlem må du bli anbefalt av en person som allerede er medlem.



Abonner på nyheter fra Konsulentguiden »

Tips en bekjent Tips en bekjent om denne artikkelen
Send til e-post adresse:
Ditt navn:


Seneste 5 nyheter fra Konsulentguiden

02.02.12  Verdens første selvbetjente arbeidsplass i skyen
16.01.12  - Sterk vekst i 2012
15.01.12  Velkommen til Årets Konsulentdag!
12.01.12  Skeptisk til iPad-en
09.01.12  Frykter fremtiden

Nyhetsarkivet til Konsulentguiden »
Powered by i-tools